Tipy na MOTOvýlety #2 – Najkrajšie miesta na Slovensku

Na to aby si navštívil tie najkrajšie miesta nemusíš cestovať vôbec ďaleko. Slovensko je plné pekných miest, ktoré môžeš navštíviť a spraviť si pekný výlet na motorke. Ktoré z týchto miest sa ti páči najviac?

Domčeky v Čičmanoch

Ak si ešte nebol na výlete v Čičmanoch, mal by si ich čím skôr navštíviť. Tieto viac ako 200 ročné drevené domčeky s originálnou architektúrou a ornamentmi sú jedným z najkrajších miest na Slovensku.

V tejto pamiatkovej rezervácii sa nachádza 136 dreveníc, medzi nimi nájdeš aj rôzne expozície, ktoré zachytávajú vtedajší život. V týchto priestoroch budeš mať pocit akoby sa na chvíľu zastavil čas.

Chodník korunami stromov

Jedinečný chodník v 24 metrovej výške sa nachádza v Bachledovej doline v Pieninskom národnom parku. Tento chodník je dlhý 1 234 metrov a skladá sa z dvoch častí. Vyhliadkovej veže vysokej až 32 metrov a chodníku, ktorý je široký takmer 2 metre.

Počas prechádzky po chodníku sa môžeš zastaviť na viacerých adrenalinových alebo náučných zastávkach. Pre odvážnych bude k dispozícii aj suchý tobogán dlhý 67 metrov, ktorý by mal byť spustený ešte počas tohto leta.

Spišský hrad

Svojou rozlohou patrí medzi najväčšie hrady na svete a je zaradený do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Tento hrad si ťa získa nielen svojou veľkosťou a históriou ale aj nádherným výhľadom na Tatry a okolie.

Okrem návštevy hradu, múzea a vonkajšieho areálu môžeš počas leta vyskúšať aj nočnú prehliadku.

Štrbské pleso

Jedinečný výhľad, krásna príroda a množstvo cestičiek na jazdenie. Štrbské pleso patrí k jedným z najkrajších a najznámejších miest na Slovensku, ktoré by si mal určite navštíviť aj túto sezónu.

Vychutnať si tu môžeš nielen Štrbské Presso, ale aj pohľad na Vysoké Tatry priamo z hladiny Štrbského plesa. Svoju motorku tu môžeš vymeniť za čln až do konca septembra.

Zraková pyramída – Súľovské skaly

Umelecké dielo Juraja Gábora slúži ako kino, ktoré naživo premieta skutočnú prírodu. Táto 18 metrov veľká a populárna turistická atrakcia sa nachádza v Súľove už od roku 2015.

Vďaka tejto jedinečnej konštrukcii sa sústredíš na jeden konkrétny výsek krajiny. Môžeš si ho naplno vychutnať a všimnúť si veci, ktoré by si inak nevidel.

Počas návštevy Zrakovej pyramídy si určite naplánuj výlet aj na Súľovské skaly. Toto miesto je vytvorené skalnatými vežami, bránami a hlbokými roklinami. Spolu tvoria unikátne prostredie, ktoré musíš vidieť a zažiť, aby si si ho vychutnal čo najviac.

Hrad Devín

Stojí na mohutnom skalnatom kopci nad ústim riek Dunaja a Moravy, vďaka čomu poskytuje nádherný výhľad na okolitú prírodu. Jeho história siaha až do 1. storočia pred n.l. a patrí k najzaujímavejším hradom na Slovensku.

V areáli hradu môžeš navštíviť rôzne expozície, múzeá a počas sezóny aj vystúpenia šermiarov. Vyjsť môžeš až úplne na vrchol hradu, odkiaľ máš ten najkrajší výhľad.

 
Najčítanejšie články na našom blogu
 

Páčil sa ti tento článok? Daj o ňom vedieť aj svojim priateľom na Facebooku.

pozrieť ďalšie články pozrieť tričká

Sleduj nás aj na Instagrame